Moda na domki mobilne trwa w najlepsze. Stanowią one doskonałą alternatywę dla zwykłych altanek i konstrukcji letniskowych, które nie zapewniają tak wysokiego poziomu komfortu. Okażą się one dobrym wyborem także dlatego, że mogą powstać na indywidualne zamówienie klienta.

Tego typu usługi gwarantują mnóstwo swobody – zarówno pod względem konstrukcyjnym, jak i sposobów na aranżację wnętrza. Zwłaszcza gdy realizowane są przez profesjonalną firmę z doświadczeniem.

Całoroczne domki mobilne – dla kogo?

Zanim jednak przejdziemy do dokładnego opisywania, w jaki sposób odbywa się projektowanie konstrukcji „na miarę”, warto pokrótce wyjaśnić fenomen domków mobilnych, zwanych również holenderskimi.

Charakterystyczne dla tego typu budynków jest fakt, iż zostają osadzone między innymi na… kołach. Dzięki temu bez trudu można je przenosić z miejsca na miejsce. Będzie to dobry wybór dla właścicieli szczególnie dużych działek. Raz postawiony domek mobilny nie musi bowiem pozostać w jednym miejscu na zawsze. Jeśli zmienią się nasze potrzeby i zechcemy na przykład odpoczywać bliżej drzew, możemy go przenieść.

Sama mobilność nie jest jednak jedynym atutem domków. Zwrócić uwagę należy również na wiele innych aspektów. Jakich dokładnie?

  • Domki mobilne całoroczne – przygotowywane konstrukcje zawierają ogrzewanie elektryczne oraz odpowiednią izolację termiczną. Dzięki temu doskonale sprawdzą się zarówno w okresie letnim, jak i jesienno-zimowym.
  • Bogate wyposażenie – nowoczesne domki holenderskie znacząco różnią się od standardowych, niewielkich budynków, jakie często są stawiane na działkach. Mowa tu nie tylko o większym metrażu, ale też wyposażeniu. W środku zazwyczaj znajduje się w pełni wyposażony salon, aneks kuchenny, łazienka, a także kilka sypialni.
  • Wysoka jakość wykonania – dotyczy zarówno samego szkieletu, jak i zabezpieczonego dachu, izolacji, rynien, okien, drzwi, podłóg, instalacji RTV czy też oświetlenia (zazwyczaj wykorzystywane są energooszczędne diody LED).

Jak tworzone są domki mobilne na miarę?

Sposób przygotowania całorocznych domków holenderskich sprawia, że warto zainteresować się ich zakupem. Zwłaszcza że projekt można dostosować do własnych potrzeb i wymagań. Tak zwane domki na miarę powstają na bazie informacji, jakie klient udziela firmie projektowej na etapie zamawiania.

Dotyczyć mogą one nie tylko liczby pomieszczeń oraz konkretnego wyposażenia, ale również nietypowych rozwiązań, związanych chociażby z wielkością okien czy zastosowanym ogrzewaniem. Co jeszcze klient może zmienić? Wspomnieć trzeba między innymi o:

  • grubości ocieplenia ścian,
  • sposobie zabezpieczenia dachu,
  • rodzaju drzwi balkonowych,
  • typie oświetlenia,
  • możliwości dobudowania tarasu.

W przypadku domków na indywidualne zamówienie warto decydować się na usługi sprawdzonych i doświadczonych firm, które są wysoko oceniane przez klientów. Daje to bowiem gwarancję odpowiedniej jakości wykonania, jak również fachowego doradztwa podczas przedstawiania swoich życzeń.

Fachowcy podpowiedzą najlepsze rozwiązania, a także wskażą, które z nich można zrealizować. Dzięki temu końcowy efekt okaże się zgodny z oczekiwaniami.

Domek mobilny na miarę – czy warto?

Nie da się ukryć, że własny domek holenderski to idealne miejsce do odpoczynku i uwolnienia myśli od codziennych obowiązków. W łatwy sposób można go postawić na działce, bez obawy o jego stabilność. Okaże się niezwykle wygodny, zwłaszcza wówczas, gdy zostanie wykonany na indywidualne zamówienie.

Możemy go zaprojektować zgodnie z własną koncepcją, co oczywiście przełoży się na pozytywne doznania podczas jego wykorzystania. Na koniec należy podkreślić, że każdy domek mobilny wyróżnia się wysoką jakością wykonania oraz bogatym wyposażeniem, w skład którego wchodzi nowoczesne ogrzewanie, oświetlenie i wszelkie niezbędne sprzęty. I co najważniejsze, budynki te można przenosić – wystarczy skorzystać z wbudowanych kół.

Źródło: EcoMobileHome – mobilne domki holenderskie całoroczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *