Nieruchomości od lat stanowią naturalny wybór dla wielu inwestorów, którzy w jakiś sposób chcą wykorzystać zgromadzony kapitał, by w dłuższej perspektywie czerpać z niego zyski. Mieszkania na wynajem wydają się pod wieloma względami niezwykle atrakcyjne, choć trzeba pamiętać, że nie każda inwestycja ma szansę się zwrócić.

Jak wybrać mieszkanie pod wynajem? Na co zwrócić uwagę?

W przypadku takich sposobów lokowania kapitału zawsze mówimy o inwestycjach długoterminowych. Trudno liczyć na to, aby zwróciła się ona po kilku latach. Przy spełnieniu kluczowych kryteriów i dokonaniu właściwych wyborów, możemy liczyć na rentowność wynoszącą nawet 8-10%. To jest już naprawdę dobry wynik.

Nie zawsze będzie to jednak tak łatwe, jak może nam się wydawać. Mieszkania na sprzedaż dostępne są niemal wszędzie – zarówno w dużych, jak i małych miastach. Nie oznacza to jednak, że mamy pełną dowolność w wyborze optymalnego lokalu. Należy bowiem zwrócić uwagę na kilka zasadniczych kwestii. Mowa tu o:

  • lokalizacji,
  • stanie technicznym,
  • parametrach mieszkania, czyli metrażu, układzie pomieszczeń etc.,
  • cenie,
  • zainteresowaniu wynajmem w danym mieście.

Biorąc pod uwagę powyższe kwestie, niezwykle atrakcyjną opcją z punktu widzenia inwestora wydają się mieszkania w Łomiankach, które spełniają większość najważniejszych kryteriów wyboru. Zwłaszcza te z rynku pierwotnego.

Mieszkania na sprzedaż w Łomiankach – najważniejsze zalety

Na początek trzeba wspomnieć o cenie zakupu, która, w porównaniu z Warszawą, może być nawet dwa razy niższa. Jest to o tyle korzystne, że oba miasta dzieli zaledwie 15 kilometrów. Mieszkaniami w Łomiankach będą więc zainteresowane nie tylko osoby chcące osiedlić się w spokojniejszej okolicy, ale również pracujące w stolicy. Codzienny dojazd do miejsca zatrudnienia nie powinien sprawiać większych trudności.

Wspomnieć warto o pozostałych powodach, które determinują spory popyt na mieszkania w tej właśnie lokalizacji. Będą to przydatne wskazówki dla inwestorów, którzy wciąż zastanawiają się nad tym, gdzie dokładnie ulokować swój kapitał.

  • Oferta rynkowa – jest zróżnicowana, co powinno zadowolić zarówno osoby kupujące, jak i wynajmujące. Poza mieszkaniami, wskazać należy bowiem na segmenty w Łomiankach, a także domy.
  • Spokojna, zielona okolica – w przeciwieństwie do zgiełku stolicy, życie w Łomiankach może wydać się spokojniejsze. Również ze względu na dostęp do wielu terenów zielonych i Kampinoskiego Parku Narodowego, który od miasta oddalony jest zaledwie o kilkanaście kilometrów.
  • Niska zabudowa – mieszkania w takich budynkach okażą się atrakcyjne dla tych najemców, którzy nie są zwolennikami wielkich blokowisk czy też rozbudowanych osiedli, jakich pełno w dużych miastach.
  • Szeroka oferta kulturalna i edukacyjna – choć pod tym względem trudno rywalizować ze stolicą, mieszkanie w Łomiankach wcale nie wiąże się z nudą czy brakiem interesujących miejsc. Wręcz przeciwnie.

Czy mieszkania na sprzedaż w Łomiankach to dobra inwestycja?

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że o rentowności tego typu inwestycji decyduje naprawdę wiele czynników. Pod uwagę należy wziąć również koszty urządzenia lokalu, ewentualnych napraw oraz regularnego odświeżania mieszkania w przypadku zmiany osób wynajmujących.

Wszystko to sprawia, że warto decydować się na miejsca, które z jednej strony pozwalają zwiększyć szansę na zwrot, a z drugiej minimalizują ryzyko niepowodzenia. Domy, segmenty i mieszkania w Łomiankach wydają się spełniać te kryteria. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę nowoczesną zabudowę, której cały czas przybywa.

Bliskość stolicy oraz dostępność terenów zielonych to bardzo mocne atuty. Dzięki nim inwestorzy mogą mieć pewność, że mieszkania będą cieszyć się zainteresowaniem. Zarówno wśród osób samotnych, jak i singli czy dużych rodzin. Niezależnie od tego, czy wynajmujący planują żyć głównie w Łomiankach czy też korzystać z niewielkiej odległości od stolicy. 

Źródło: SŁAWBUD – deweloper Łomianki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *