Zastanawiasz się nad odświeżeniem swojego biura i nadaniem mu minimalistycznej lekkości, która sprawi, że będzie się przyjemniej pracowało? Warto przemyśleć zamontowanie w biurze szklanych drzwi przesuwnych. Takie rozwiązanie jest nie tylko oszczędnością miejsca, ale przede wszystkim piękną ozdobą nowoczesnych pomieszczeń. Co jeszcze warto wiedzieć o szklanych drzwiach przesuwnych?

Dlaczego szklane drzwi przesuwne?

Montaż szklanych drzwi przesuwnych jest znakomitym rozwiązaniem pomagającym zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu. Tradycyjne drzwi potrzebują przestrzeni niezbędnej do ich otwarcia, szklane drzwi przesuwne natomiast, dzięki przemieszczaniu się na boki – sprawdzą się nawet w najmniejszych pomieszczeniach. Dzięki ich zastosowaniu możemy umieszczać meble i urządzenia w niedalekiej odległości od drzwi – to i tak nie zaburzy ich funkcjonalności.

Szklane zabudowy mają też inną, niezwykle cenną właściwość. Przydaje się ona szczególnie, gdy chcemy odgrodzić biuro lub inne pomieszczenie na przykład od kuchni. Tą właściwością jest praktycznie zerowa przepuszczalność zapachów oraz wilgoci. Zamykając za sobą szklane drzwi przesuwne, wszystkie zapachy potraw zostawiamy tam, gdzie ich miejsce, tj. w kuchni.

Jednocześnie, kiedy chcemy wyeksponować pomieszczenie obok naszego biura, inną przestrzeń lub strefę jadalną – szklane drzwi przesuwne również znajdą tu swoje zastosowanie. Szklane drzwi przesuwne dodają pomieszczeniu charakteru i uroku. Dodatkowo – jak większość szklanych elementów – pozwalają na większą ekspozycję wnętrza  na naturalne światło. Prezentują się pięknie i odbijają światło sprawiając, że pomieszczenie wydaje się większe. Dlatego właśnie szklane drzwi przesuwne świetnie sprawdzą się w niewielkich biurach – zyskamy dzięki nim światło, nowoczesny charakter i efektowny wygląd.

Z czego wykonuje się szklane drzwi przesuwne i jakie są opcje?

Szklane drzwi przesuwne najczęściej wykonuje się ze szkła klejonego lub szkła hartowanego. Jego grubość wynosi od 8 do 10 mm. Postęp technologiczny również w branży szklarskiej daje nam nieograniczone możliwości personalizacji szkła. Nasze drzwi możemy wykonać ze szkła kolorowego matowego, błyszczącego, szkła ornamentowego lub – co jest  ciekawym rozwiązaniem – szkła z nadrukiem lub grafiką.

Warto wiedzieć, że szkło z grafiką to jedno z najnowszych rozwiązań dostępnych na rynku. Dzięki temu możemy dodać jeszcze więcej charakteru swojemu pomieszczeniu. Nasze szklane drzwi przesuwne mogą być nie tylko w dowolnym, wybranym przez nas kolorze – możemy umieścić na nim także logo firmy lub inny wybrany wzór (kwiaty, wzory geometryczne, gradienty).

Jeśli mamy dość nudnego, jałowego pomieszczenia i chcemy pracować w pięknym, nowoczesnym, estetycznym otoczeniu – warto zastosować nie tylko szklane drzwi przesuwne, ale i inne szklane elementy zabudowy z grafiką lub w kolorze.

Szeroki wybór rozmiarów, rodzajów szklanych drzwi przesuwnych, a także ich wykończeń i kolorów sprawia, że mogą one nadać zupełnie nowego charakteru każdemu pomieszczeniu. Wystarczy tylko zdać się na swoją kreatywność i zdecydować, w czym też oczywiście pomogą wykwalifikowani szklarze, pracownicy zakładów szklarskich i hurtowni szkła. Doświadczeni pracownicy wiedzą najlepiej, które rozwiązanie będzie najkorzystniejsze w zależności od rodzaju pomieszczenia.

Szklane drzwi przesuwne – o czym warto pamiętać przed wyborem?

Dokonując wyboru, musimy wiedzieć, jaki rozmiar drzwi potrzebujemy – zależy to od rozmiaru pomieszczenia, a także od innych przedmiotów, które się w nim znajdują.

Oczywiście montaż szklanych drzwi przesuwnych najlepiej jest wziąć pod uwagę już na etapie projektu budowlanego, by odpowiednio wzmocnić strop do którego zamontujemy system przesuwny. Warto przed zakupem wiedzieć, jakiego efektu oczekujemy, ponieważ wybór rodzajów szklanych drzwi przesuwnych jest ogromny.

Źródło: Szklarz Warszawa – Obróbka szkła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *