Chcąc zlecić przewóz ładunku warto skorzystać z możliwości, jakie oferuje transport kontenerowy. Dzięki swojej powszechności zapewniony transfer jest niezwykle prosty i bezpieczny. Dzięki uniwersalnym wymiarom kontenerów oraz ich rozbudowanej specyfikacji technicznej możliwy staje się przewóz dowolnego rodzaju ładunku bez ograniczeń ilościowych. W zależności od indywidualnych wymagań, decydując się na transport kontenerowy, klient posiada realny wpływ na czynniki związane z przebiegiem usługi. Dzięki temu zlecenie zostaje dopasowane do wymogów osoby zlecającej transport.

Transport kontenerowy – usługa dopasowana do klienta

Każdego dnia setki tysięcy kontenerów przemierza światowe szlaki transportowe. Dzięki ujednoliceniu wymiarów kontenerów ich transport może odbywać się w oparciu o kilka form przewozu. W przypadku transportu międzynarodowego oraz międzykontynentalnego kontenery zostają przewożone za pośrednictwem statków oraz szlaków kolejowych. Jest to niezwykle komfortowe rozwiązanie, które pozwala zlecić transport ładunków drobnicowych oraz całoładunkowych. W ten sposób klient korzystając z usług doświadczonej firmy spedycyjnej posiada możliwość wyboru środka transportu, jednocześnie decydując o terminie dostawy ładunku.

Do zalet transportu kontenerowego zalicza się także bezpieczeństwo związane z przewozem. Dzięki solidnej konstrukcji kontener chroni znajdujący się wewnątrz towar. Międzynarodowy transport zapewnia także kompleksowość zleconej usługi. W przypadku transportu kontenerowego zleceniodawca wybierając usługę w pakiecie door to door zyskuje pewność, że jego towar zostanie nie tylko odebrany z wyznaczonego miejsca, ale także dostarczony pod wskazany wcześniej adres.

Dzięki nowoczesnym kontenerom transport ładunków pozwala na przewóz zarówno żywności, lekarstw, środków chemicznych po odzież, narzędzia metalowe i elektryczne oraz inne wybrane produkty. Transport kontenerowy powierzony odpowiedniej firmie spedycyjnej to, oprócz wyboru środka transportu, kompleksowość działań, które obejmują wybór przewoźników oraz kontakt z urzędami celnymi. Wybór doświadczonej i sprawdzonej firmy spedycyjnej to także gwarancja bezpiecznego transportu i zadowolenia. Zaletą transportu kontenerowego jest także jego cykliczność, która pozwala organizować zarówno pojedyncze zlecenia, jak również nawiązać trwałą współpracę.

Transport kontenerowy – statkiem czy koleją?

Uniwersalne wymiary kontenera pozwalają na jego przewóz w oparciu o kolej lub statek. W zależności od indywidualnych wymagań transport za pośrednictwem ekspresowych pociągów multimodalnych, dzięki swojej cykliczności i szybkiej dostawie, zachęca do nawiązania współpracy handlowej z azjatyckimi partnerami. Średni okres oczekiwania na transport zajmuje około 3-4 tygodnie co sprawia, że jest to niemalże trzykrotnie krótszy termin oczekiwania na rozładunek niż w przypadku transportu kontenerowcami. Atrakcyjna pozostaje również cena, bowiem zarówno w przypadku korzystania z transportu morskiego lub kolejowego koszt usługi zostaje dopasowany do złożoności zlecenia.

Zdaniem ekspertów z branży transportowej transfer towarów za pośrednictwem kontenerów z roku na rok rośnie w siłę. Jest to także w pełni korzystne rozwiązanie pod kątem ekologicznym, bowiem dzięki mniejszemu zużyciu energii transport kontenerowy przyczynia się do ograniczenia powstawania szkodliwych substancji, które przedostają się do środowiska. By móc zoptymalizować koszt usługi oraz okres oczekiwania na dostawę transport kontenerowy czerpie również z rozwiązań, jakie są oferowane przez transport multimodalny. W praktyce oznacza to, że transport ładunku odbywa się za pośrednictwem kilku środków przewozu. W ten sposób transport ciężarowy stanowi jedynie dopełnienie oferty gwarantując dostawę ładunku do klienta pod wskazany adres.

Transport kontenerowy to rozwiązanie sprawdzone od lat – wśród zalet wyróżnić można przewóz dowolnego rodzaju ładunku, który może być transportowany z kraju do kraju, a także pomiędzy kontynentami. Niski koszt usługi oraz elastyczność sprawia, że jest to w pełni kompleksowe rozwiązanie.

Źródło: Symlog Warszawa – spedycja międzynarodowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *