Bezpieczne rozliczanie się firm polega na eliminowaniu wszelkich możliwych zagrożeń, które mogą wpłynąć na cały proces. Jednym ze sposobów na to jest wykorzystanie specjalnego, mobilnego wpłatomatu, znacząco ułatwiającego operowanie dużą ilością gotówki.

Co to jest wpłatomat dla firm?

Urządzenie, o którym mowa, różni się nieco od wpłatomatów dostępnych w placówkach handlowych, galeriach handlowych i innych miejscach, z których na co dzień korzystają klienci indywidualni. Nowoczesne sprzęty zazwyczaj przypominają bowiem sejfy z terminalami płatniczymi. Specjalnie opancerzone drzwi oraz zamek na kod gwarantują skuteczną ochronę znajdujących się w środku pieniędzy. Do tego dochodzi otwór przeznaczony na banknoty, wspomniany terminal oraz pozostałe elementy zabezpieczające. W jaki sposób korzystać z takiego wpłatomatu? Cały proces jest bardzo prosty i szybki.

  1. W terminalu należy umieścić kartę płatniczą, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
  1. Plik banknotów wkładamy przez wspomniany otwór. Nowoczesne wpłatomaty przyjmują spore ilości gotówki, w dowolnej walucie. Niektóre urządzenia pozwalają zdeponować także monety (wpłatomat do bilonu).
  1. Wpłatomat przelicza gotówkę, sprawdza autentyczność banknotów i wyświetla stosowną informację na wyświetlaczu.
  1. Po wprowadzeniu kodu PIN i wykonaniu niezbędnych czynności, pieniądze zostają przelane na konto firmowe.

Co dzieje się z gotówką umieszczoną we wpłatomacie? Zostaje odebrana przez specjalistyczny konwój, który następnie wiezie do banku. Właściciel sprzętu nie mu się więc niczym martwić.

Jaki wpłatomat wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Najważniejszym kryterium wyboru tego typu urządzeń powinien być oczywiście zapewniany poziom bezpieczeństwa. Firmy operujące gotówką w dużych ilościach nie mogą pozwolić sobie na oszczędności w tym względzie czy też na pójście drogą na skróty. Wszystko to sprawia, że zalecane są jedynie wpłatomaty dostarczane przez uznane podmioty, mogące pochwalić się wieloletnim doświadczeniem na rynku.

Mowa tu zwłaszcza o firmach zapewniających dostęp do usług Intelligent Safe Service, które polegają na obsłudze o charakterze kompleksowym. Obejmuje ona nie tylko dobór najlepszych urządzeń, ale również ich konfigurację, instalację oraz dopełnienie wszelkich formalności związanych z wykorzystaniem wpłatomatów.

Realizacja rozwiązań Intelligent Safe Service pozwala na automatyzację całego obiegu pieniądza – od przekazania gotówki do zaksięgowania go na koncie firmowym.

Kto powinien zdecydować się na własny wpłatomat?

Biorąc pod uwagę możliwości oferowanych urządzeń, a także to, w jaki sposób przebiega cały proces deponowania gotówki, śmiało można podkreślić, że wpłatomaty okażą się dobrym wyborem dla każdego podmiotu, który w ramach swojej działalności operuje dużym pieniądzem. Mowa tu między innymi o instytucjach finansowych, a także sieciach handlowych i usługowych.

Własny wpłatomat to gwarancja bezpieczeństwa i wygody. Jego właściciele nie muszą bowiem cały czas jeździć do banku lub organizować specjalnych konwojów gotówki. Wszystko odbywa się bowiem w siedzibie firmy w prosty, bezpieczny sposób. Warto przypomnieć, że wpłatomaty to urządzenia wyróżniające się specjalnie przystosowaną budową, która uniemożliwia wyważenie drzwi i kradzież znajdujących się w środku pieniędzy.

Oczywiście wszystko to stanie się faktem pod warunkiem zdecydowania się na usługi uznanych, sprawdzonych firm, które mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem na rynku. Podczas wyboru takiego podmiotu należy zapoznać się nie tylko z informacjami potwierdzającymi jego wiarygodność, ale również opiniami innych klientów, którzy mieli okazję skorzystać ze świadczonych usług. Będzie to najlepsze potwierdzenie profesjonalizmu oraz skuteczności działania.

Wpłatomaty to wygodne, bezpieczne urządzenia gwarantujące szybkie deponowanie gotówki. Warto mieć je w firmie, ponieważ minimalizują ryzyko kradzieży oraz innych, groźnych sytuacji.

Źródło: CHL Holding

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *