Chcesz zrobić porządek w parku, na działce, na drogach dojazdowych do firmy? Szukasz rozwiązania, dzięki któremu przytniesz drzewa, wyburzysz altanę czy usuniesz piasek z dróg dojazdowych? A może szukasz kontenera do gromadzenia odpadów? To wszystko możesz wypożyczyć w specjalistycznych firmach zajmujących się wynajmem maszyn budowlanych. 

Czego możesz potrzebować przy sprzątaniu terenów publicznych i prywatnych?

Sprzątanie dużych przestrzeni publicznych i prywatnych wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu, który umożliwi sprawne usuwanie odpadów i ich odpowiednie gromadzenie, a następnie wywóz. Przy usuwaniu śmieci i czyszczeniu dużych obszarów może okazać się, że potrzebujesz właściwych maszyn. W zależności od zaplanowanych prac możesz potrzebować zamiatarek, podnośników koszowych, młotów wyburzeniowych, koparek, ładowarek czy koparko-ładowarek.

Zacznijmy od największych prac. Roboty wyburzeniowe możesz zrealizować przy pomocy młotów wyburzeniowych, koparek lub ładowarek. W ten sposób będziesz mógł usunąć każdy duży obiekt, w tym niepotrzebną altanę, garaż czy inny budynek. Maszyny takie pozwolą na znaczące skrócenie prac rozbiórkowych. Dzięki wyburzeniu zyskasz nowe miejsce w parku, na działce, ogrodzie i innych miejscach, które możesz zagospodarować w dowolny sposób.

W okresie pozimowym konieczne może być użycie zamiatarki. Wykorzystasz je do oczyszczenia chodników, dróg i placów z ziemi i piasku, które pozostają na powierzchni po tym, jak stopnieje śnieg. Zamiatarki mogą być przydatne także podczas sprzątania po dużych wichurach czy jesienią do usunięcia opadłych z drzew liści. Zamiatarka szybko sobie poradzi z usunięciem drobnych, ale uciążliwych zanieczyszczeń na dużych powierzchniach. Ustrzeże Cię w ten sposób od zatkanych studzienek kanalizacyjnych czy pisaku, który może powodować brak przyczepności na jezdni.

Podnośniki koszowe natomiast sprawdzą się do wykonania prac na wysokościach. Wysięgnik wyposażony w kosz pozwala na bezpieczne operowanie dwoma rękami. W ten sposób można szybko przyciąć gałęzie, usunąć zanieczyszczenia z rynien itp. Warto podkreślić, że zwyżki sprawdzają się także doskonale w pracach związanych z utrzymaniem bezpieczeństwa podczas warunków zimowych. Dzięki nim bezpiecznie i szybko usuniesz śnieg zalegający na dachu czy wiszące sople. 

Co zrobić z odpadami powstającymi podczas porządków na dużych terenach?

Sprzątanie terenów może generować dużo wszelkiego typu odpadów. Tu doskonale sprawdzają się wszelkiego typu kontenery, zarówno duże, nylonowe torby tzw. Big Bagi, jak i stalowe zasobniki o zróżnicowanej objętości. Z powodzeniem można w nich gromadzić gruz, odpady zmieszane, szkło, drewno, a także odpady o charakterze organicznym. Kontenery są odporne na uszkodzenia mechaniczne i są w stanie pomieścić odpady o pojemności od 1 do 36 m3. 

Wraz z kontenerami na odpady należy uwzględnić pojazdy, które dostarczą pusty kontener i następnie go odbiorą go po wypełnieniu. Do tego celu sprawdzają się hydrauliczne dźwigi samochodowe. Dzięki dźwigowi HDS może podnieść zasobnik, który po wypełnieniu może ważyć nawet kilkanaście ton. Warto dodać, że ciężarówki z dźwigiem występują w formie szosowej i terenowej. W ten sposób mogą dostarczyć kontener i odebrać go zarówno z miejsc z dostępem do utwardzonej drogi, jak i w takie, gdzie konieczne jest zastosowanie samochodu z napędem terenowym. Co więcej, HDSy dostępne są w wersjach o zróżnicowanej ładowności. Istnieją niewielkie ciężarówki z dźwigiem przeznaczone do załadunku, transportu i rozładunku niewielkich kontenerów typu Big Bagi, jak i duże pojazdy, które poradzą sobie z obsługą dużych kontenerów o pojemności 36m3. 

Czy można wynająć maszyny przydatne do porządków w terenie?

Żeby korzystać z takich maszyn i pojazdów nie musisz ich kupować. Takie maszyny, jak koparki, ładowarki, zamiatarki, podnośniki koszowe, a także pojazdy jak hydrauliczne dźwigi samochodowe można pożyczyć w specjalistycznej firmie specjalizującej się w wynajmie budowlanych maszyn specjalistycznych. W ten sposób pożyczasz maszynę wyłącznie na czas, na jaki jej potrzebujesz, a więc płacisz także tylko za okres wynajmu. Co więcej, maszynę wynajmujesz wraz z doświadczonym operatorem, który sprawnie przeprowadzi wszystkie prace. Operator posiada wszystkie stosowne uprawnienia, które pozwalają na bezpieczną i fachową obsługę sprzętu. 

W dobrych firmach specjalizujących się w wynajmie maszyn budowlanych wypożyczając maszyny budowlane takie jak koparki, młoty wyburzeniowe, zamiatarki czy kontenery z dostawą realizowaną przez HDSy zawsze możesz zwrócić się do pracowników o radę, jaką maszynę wypożyczyć. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie orientują się w możliwościach poszczególnych pojazdów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *