Mający aktualnie miejsce konflikt zbrojny angażuje również sąsiadujące państwa, w tym Kazachstan. Wiele osób zastanawia się, czy transport towarów jest w dzisiejszych czasach możliwy. Spieszymy z odpowiedzią, że jak najbardziej! Wystarczy jedynie skorzystać z usług profesjonalnej firmy transportowej, a cały proceder zakończy się pomyślnie. Przekonaj się sam, że to może być bezpieczne!

Jak wybrać odpowiednią firmę transportową?

Jeśli zależy Ci na znalezieniu optymalnej firmy spedycyjnej, powinieneś zwrócić uwagę na poniższe aspekty:

łączenie różnych środków transportu (czyli multimodalność) – korzystanie z tylko jednego środka transportu (powietrznego/lądowego/morskiego) jest nieoptymalne i znacznie lepiej jest je ze sobą mieszać,

doświadczenie na rynku – wiele firm transportowych (niestety) pcha się zbyt wcześnie na głęboką wodę, a brak doświadczenia podczas przewożenia towarów na tereny dotknięte konfliktem zbrojnym może skończyć się naprawdę nieszczęśliwie.

Nie zalecamy w pierwszej kolejności zwracać uwagi na cenę usługi. Oszczędność w tym przypadku może skończyć się jedynie ogromnymi stratami.

Bez względu na to, czy jesteś właścicielem międzynarodowej firmy, czy też jesteś klientem prywatnym – znalezienie najlepszej firmy transportującej powinno być dla Ciebie najważniejsze.

Czy transport na Kazachstan jest w 100% bezpieczny?

Wojna jest bardzo nieprzewidywalna – nikt nie jest więc w stanie zagwarantować stuprocentowego bezpieczeństwa podczas transportowania towarów na teren Kazachstanu.

Wybór dobrej firmy transportującej pomoże jednak zminimalizować ryzyko niepowodzenia. Jeżeli mimo wszystko czujesz się niepewnie – zapytaj o gwarancję bezpieczeństwa oraz ewentualny zwrot środków w przypadku nieudanego transportu.

Dlaczego transport na Kazachstan jest skomplikowany?

Transport towarów na tereny objęte konfliktem zbrojnym to nie tylko ryzyko utraty życia lub zdrowia przez kierowcę. Zaliczamy do niego również znacznie więcej niekorzystnych czynników.

A w nich między innymi:

gwałtowny wzrost cen paliw – koszta wzrosły nie tylko w krajach sąsiadujących z Ukrainą i Kazachstanem, ale praktycznie na całym świecie,

duże braki w kadrze kierowców – wybuch konfliktu zbrojnego wywołał ogromne braki wśród pracowników w firmach transportujących na Kazachstan (głównie kierowców).

Pozwolimy sobie na pominięcie innych kwestii geopolitycznych, gdyż nie wystarczyłoby nam czasu, aby omówić je wszystkie.

Całość można podsumować jednak do jednego zdania: wojna drastycznie wpłynęła na cały świat, i wszyscy musimy opłacać jej skutki.

Transport na Kazachstan w 2022 roku – podsumowanie

W dużym skrócie: transport towarów na Kazachstan nie jest pozbawiony wad, jednak jest jak najbardziej możliwy. Wybór optymalnej firmy transportującej pomoże zminimalizować ryzyko niepowodzenia – dlatego też powinieneś skupić się na wcześniej wymienionych przez nas aspektach.

Działaj ostrożnie i z rozwagą, a jest duża szansa, że cały proces przebiegnie pomyślnie: powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *