Choć wyjście na basen kojarzy się nam z relaksem i rekreacją – pływanie to doskonały sposób na uzyskanie smukłej sylwetki! Dzięki aktywnościom na basenie nie tylko stracimy zbędne kilogramy, ale również wspaniale wymodelujemy ciało. Czy wyjścia na basen mogą przyczynić się do skutecznej redukcji? Jak pływać, by zdrowo chudnąć? Przedstawiamy trzy najlepsze ćwiczenia – do sprawdzenia na basenie!

Aerobik w wodzie – sposób na piękną sylwetkę!

Zajęcia taneczne oferowane są już niemalże przez każdą pływalnię –  aqua aerobik to świetna alternatywa dla popularnej zumby czy lekcji salsy. Wykonywanie wielu sekwencji ruchów w rytm muzyki tanecznej przyciąga nie tylko miłośników tańca samego w sobie, ale i… świetnej zabawy! Nic tak nie poprawia humoru jak pozytywna energia – jeśli dołożymy do tego wodę (w której ruch wymaga nieco więcej wysiłku niż w powietrzu) otrzymamy porządną dawkę endorfin i świetne modelowanie sylwetki! Dzięki zajęciom grupowym – masz możliwość nawiązania nowych znajomości, a Twoja motywacja utrzymuje się dłużej. Spróbuj!

Pływaj kraulem!

Jeśli zastanawiasz się jaki styl pływania najefektywniej spala kalorie – przychodzimy z odpowiedzią! To właśnie kraul – w ciągu trzydziestu minut spalisz nawet 300 kalorii, co oznacza, że godzina spędzona na basenie może zakończyć się spektakularnym wynikiem pozbycia się aż 600 kalorii. Dla porównania – rezultat zbliżony jest do wykonania intensywnego treningu siłowego.

Jeśli planujesz zacząć przygodę z tego typu aktywnością lub zamierzasz podszkolić się w konkretnym stylu pod okiem profesjonalistów – warto zajrzeć do szkoły pływania dla dorosłych, gdzie nauczysz się podstawowych technik wykonywania ruchów w wodzie. Poprawność ćwiczeń z całą pewnością przełoży się na jakość Twoich treningów, dzięki czemu schudniesz szybciej i skuteczniej. Szkoła pływania dla dorosłych to również świetna okazja do tego, by zadbać o poprawne wykonywanie ruchów w wodzie.

Styl grzbietowy

Pływanie na plecach – choć może wydawać się łatwe – to jedna z bardziej wymagających technik. Prawidłowo wykonana – pozwala odprężyć się napiętym plecom, jednocześnie rzeźbiąc pośladki, uda i łydki. Przed treningiem na pływalni warto zjeść lekki posiłek – spalanie tkanki tłuszczowej rozpoczyna się po około dwudziestu minutach ruchu w wodzie, dlatego tak ważne jest, aby na trening w wodzie przeznaczać minimum godzinę tygodniowo.

Regularność jest priorytetem! Podczas aktywności możesz z powodzeniem zmieniać style pływania, wzmacniając tym samym różne partie ciała. Jeśli masz wątpliwości co do poprawności wykonywania ćwiczeń – skorzystaj z konsultacji pod okiem doświadczonych instruktorów.

Jak widać – systematyczne pływanie może przyczynić się do redukcji zbędnych kilogramów i uzyskania smukłej sylwetki. Sposób na motywację? Traktuj treningi jak… dobrą zabawę! Zwróć uwagę na dopasowanie intensywności wysiłku do aktualnej formy i samopoczucia. Cel na początek? Kilka basenów z pewnością wystarczy! Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *